Посадовців управління з питань виконання покарань і пробації затримано за схему отримання неправомірної вигоди

Cлідчими теруправління ДБР, розташованого в місті Києві, задокументовано протиправну діяльність із систематичного вимагання та  отримання неправомірної вигоди групою посадовців управління Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації Міністерства юстиції.

Слідчі дії проводилися спільно із Департаментом захисту економіки Нацполіції та Військовою прокуратурою.

За попередньою інформацією, керівник управління спільно із своїм заступником та начальником відділу на постійній основі протягом лютого-червня цього року вимагали й отримували від підприємства неправомірну вигоду.  Відтак, 30 % коштів від суми договорів на поставку товарів, укладених  із державними підприємствами,  що підпорядковані міжрегіональному управлінню з питань виконання кримінальних покарань і пробації, поверталися згаданим чиновникам у вигляді неправомірної вигоди. Крім того, встановлено, що посадовці надавали в приховану оренду майно державних підприємств.

Так, 11 червня 2019 року при отриманні чергової частини неправомірної вигоди в сумі 18 000 грн, трьох фігурантів затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

Тривають невідкладні слідчі дії, проводяться обшуки за місцем роботи та проживання фігурантів. Затриманим готується повідомлення про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, затриманим загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.