Посадовці на Луганщині вимагали від підприємців 100 тисяч гривень щомісяця – їх затримало ДБР

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську, затримали посадову особу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області та в.о. директора комунального підприємства Сєвєродонецької міської ради за фактом отримання неправомірної вигоди від підприємців.                                                           

За попередньою інформацією:

- один із керівників управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Луганській області та в.о. директора комунального підприємства систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду;

- за щомісячну  плату в сумі понад 100 тисяч гривень посадовці обіцяли не перешкоджати діяльності підприємців під час реєстрації землевпорядної документації;

- підприємці сплачували неправмірну вигоду шляхом переказу коштів на банківську картку в.о. директора   комунального підприємства – задокументовано більше 30 таких фактів.

Відбулося: затримання посадовців в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання чергової неправомірної вигоди.

Під час обшуків в робочих кабінетах та за місцем проживання  затриманих осіб слідчі ДБР виявили та вилучили  грошові кошти в сумі 13900 доларів США, 3700 російських рублів  та понад 60 тисяч гривень.

Наразі вирішується питання щодо вручення затриманим повідомлень про підозру, обрання відносно них запобіжного заходу та відсторонення  від займаних посад.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди посадовою особою (ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура об’єднаних сил. Оперативний супровід –  Служба безпеки України.

Санкція статті: у разі доведення вини затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з конфіскацією майна.