Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Попри війну ДБР продовжує системну роботу з виявлення та припинення оборудок на митниці

12/05/2022

ДБР проводить системну роботу для виявлення та припинення оборудок на митниці, ця робота не зупиняється навіть під час військової агресії. Всі посадовці, які завдають збитків державі під час воєнного стану, понесуть найсуворіше покарання.

Зокрема, слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування відносно двох працівників Державної митної служби України.

Державні інспектори відділу митного поста «Львів – Північний» недбало поставились до своїх службових обов'язків та не здійснили контроль правильності класифікації товарів. Своїми діями вони забезпечили для підприємства-експортера можливість вивезення під виглядом електронного обладнання брухту електронних плат та інших виробів, які містять дорогоцінні метали та на експорт яких на законодавчому рівні накладено категоричну заборону.

За результатом проведення таких незаконних експортних операцій підприємство безпідставно отримало право на бюджетне відшкодування ПДВ в розмірі понад 1,7 млн грн, яке було незаконно відшкодовано підприємству з держбюджету.

Окрім цього слідчі ДБР виявили на Черкаській митниці махінації під час митного оформлення водної техніки. Державі завдано збитків на суму на понад 4 млн гривень. Встановлено, що протягом 2021 року головний інспектор митниці пропустив на територію України 80 одиниць продукції без належної перевірки митної вартості. Через дії посадовця комерсантам вдалося ввезти товари за цінами у 2-3 рази нижчі від офіційних. Це дозволило ділкам ухилитися від сплати податків на 4,4 млн грн.


А слідчі Теруправління ДБР Хмельницького повідомили про підозру 2 працівникам Хмельницької митниці, недбалість яких завдала збитків бюджету на більш ніж півмільйона гривень.

Під час здійснення митного оформлення газового конденсату митники не вжили достатніх заходів для встановлення точних характеристик товару, що підлягав розмитненню. Відтак, посадовці здійснили митне оформлення більш ніж 68 тис. кг товару за іншою специфікацією, що дозволило уникнути акцизного податку та зменшило суму податку на додану вартість. У результаті держава недоотримала платежів на загальну суму у майже 537 тис. грн.

В обох випадках слідчі ДБР повідомили посадовцям про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Досудове слідство триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора та Хмельницька обласна прокуратура. ДБР щодня продовжує роботу з викриття тіньових схем на митниці. Всі відшкодовані кошти підуть на зміцнення обороноздатності держави.