Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Понад вісім мільйонів збитків через вирубку лісів – ДБР повідомило про підозру посадовцям держпідприємства

10/10/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, повідомили про підозру у розтраті державного майна в особливо великих розмірах посадовим особам державного підприємства «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство».

За попередньою інформацією: посадовці надали стороннім особами дозвіл на вирубку деревини цінних порід під виглядом санітарного очищення лісу, чим завдали  державі збитків на суму 8 мільйонів 221 тисяча гривень.

Наразі: 

  • відбулися санкціоновані обшуки в будівлі «Чугуєво-Бабчанського державного лісового господарства», а також за місцями проживання підозрюваних посадовців;
  • вирішується питання  про  відсторонення  підозрюваних від займаних посад та обрання відносно них запобіжного заходу. 

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області, оперативний супровід — управління  Служби безпеки України в Харківській області.

Кваліфікація: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою  (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.