Понад мільйон гривень збитків за продаж арештованого майна – ДБР розслідує дії працівників держпідприємства МВС

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного продажу арештованого майна державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України, що спричинило державі 1,2 млн гривень збитків.

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • через несплату податків на суму 1,2 млн грн у 2017 році Державна фіскальна служба застосувала податкову заставу на приміщення державного підприємства, яке належить до сфери управління МВС України;
  • службові особи держпідприємства використали підроблене рішення одного з судів м. Дніпра для зняття податкової застави з приміщення та подальшого його продажу.

Важливо: незаконне відчуження арештованого приміщення заподіяло державі матеріальні збитки на суму 1,2 млн грн.

Наразі:

  • проведено санкціоновані обшуки у суб’єктів, які здійснювали реалізацію майна, нотаріуса та державного реєстратора;
  • вилученні документи, що стосуються незаконного відчуження арештованої нерухомості.

Кваліфікація:

  • перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України);
  • зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365-2 Кримінального кодексу України);
  • розтрата, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт (1 ст. 388 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України, оперативний супровід – Головне управління по боротьбі з контрабандою та організованою злочинністю СБУ.

Санкція статті: у разі доведення вини, особам, які вчинили вказані злочини, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.