Понад 700 000 гривень збитків через вирубку дубів на Донеччині – ексдиректор лісгоспу підозрюється у службовій недбалості

Слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, повідомили про підозру колишньому директору державного підприємства «Покровське лісове господарство».

Слідством встановлено, що директор лісгоспу підписав та видав лісорубний квиток на порубку дерев на території природно-заповідного фонду. У подальшому посадовець не вжив передбачених законом заходів щодо отримання лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно–заповідного фонду. На підставі виданого квитка в одному з ландшафтних заказників місцевого значення протягом липня-грудня 2019 року було зрубано майже 3 000 дерев породи «Дуб».

Внаслідок неправомірних дій посадовця спричинено тяжкі наслідки навколишньому природному середовищу та завдано державі збитків на загальну суму 714 744 гривень. Таким чином, директор лісгоспу підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави (ч. 2 ст. 367 КК України). 

У разі доведення вини підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого. 

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Слов'янська місцева прокуратура.