Понад 6 мільйонів гривень збитків державі – ДБР розслідує незаконну вирубку лісів на Харківщині

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, повідомили про підозру у розтраті державного майна в особливо великих розмірах посадовим особам державного підприємства «Красноградське лісове господарство». Дії посадовців спричинили збитки державі на суму 6 мільйонів 281 тисяча гривень.

За попередньою інформацією: посадовці надавали стороннім особами дозвіл на вирубку деревини цінних порід під виглядом санітарного очищення лісу, чим завдали  державі збитків.

Наразі відбулися санкціоновані обшуки в будівлі ДП «Красноградське лісове господарство», а також за місцями проживання підозрюваних посадовців.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області, оперативний супровід — управління  Служби безпеки України в Харківській області.

Кваліфікація: розтрата державного майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем вчинена за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини службовим особам загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.