Понад 4,5 млн грн збитків через незаконну виплату зарплат – ДБР завершило розслідування стосовно посадовиці Нацполіції

26/01/2021

ДБР завершило досудове розслідування стосовно начальниці управління – головного бухгалтера Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ Нацполіції в Київській області (раніше — ГУ МВС України в Київській області). Вона обвинувачується у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що працівники вказаного управління, діючи умисно за попередньою змовою з оперуповноваженим цього ж управління, використовуючи підроблені документи, відкрили зарплатні карткові рахунки в одному з банків на 24 підставних осіб, які не перебували у трудових відносинах з міністерством.

У період 2009-2014 років під час нарахування і виплати заробітної плати всьому особовому складу підрозділів апарату вказані працівники подавали до банку підроблені платіжні відомості на виплату заробітної плати підставним особам, перераховуючи грошові кошти на їхні та власні карткові рахунки.

Через службову недбалість начальниця упродовж тривалого часу не здійснювала контроль за діяльністю підлеглих працівників з питань нарахування та виплати заробітної плати, а саме:

  • приймала до виконання підроблені платіжні відомості на зарахування грошових коштів на персональні карткові рахунки працівникам;
  • безконтрольно погоджувала і підписувала їх, завіряючи печаткою установи;
  • організувала їх надходження в письмовому та електронному вигляді для виконання в банк.

Як наслідок, це потягло безпідставну виплату заробітної плати особам, які не мали на це право, таким чином державні завдано збитків на суму 4 629 347,08 гривень.

У разі доведення вини посадовиці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Відносно вищезазначених працівників обвинувальні акти були направлені до суду раніше.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснював Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід — ДВБ Нацполіції.