Понад 3 000 000 грн збитків – 15 осіб, у тому числі правоохоронців, судитимуть за розкрадання лісу

05/03/2021

Слідчі ТУ ДБР у місті Полтаві завершили досудове розслідування відносно 15 осіб, які діяли у складі організованої злочинної групи.

За даними слідства, 4 працівники сектору реагування Управління патрульної поліції в Харківській області та 11 цивільних осіб, заради особистої наживи, сформували злочинне угрупування, яке здійснювало незаконну порубку дерев на території Валківського району Харківської області.

Вони вирубували дерева виключно цінних порід, після чого вантажівками перевозили до лісопереробних пунктів як на території Харківської області, так і за її межами.

Під час транспортування деревини окрема роль була у патрульних — вони забезпечували вільне пересування транспорту, супроводжуючи вантажівки з лісом на службових автомобілях.

Внаслідок протиправних дій державі спричинено збитків на понад 3,2 млн грн.

Таким чином 16 осіб обвинувачуються у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, перевезенні, зберіганні та збуті деревини, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому організованою групою за пособництва працівників поліції (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України).

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура. Оперативний супровід – Харківське управління ДВБ Нацполіції.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.