Понад 1,2 мільйони гривень збитків внаслідок вирубки лісу – ДБР повідомило про підозру 6 учасникам злочинної групи

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, повідомили про підозру 6 членам організованої злочинної групи, яку організував майстер лісу одного з державних лісогосподарських підприємств Львівської області. Учасників злочинної групи підозрюють у незаконній порубці, перевезенні, зберіганні та збуті лісу, майстра лісу - у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що організована злочинна група, до складу якої входив посадовець одного з лісомисливських господарств, з лютого по березень 2020 року вчинила незаконну вирубку дерев породи дуб та в подальшому продавали її фізичним особам підприємцям.

Внаслідок діяльності злочинної групи державі заподіяна шкода на суму понад 1 200 000 гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Львівської області. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР Нацполіції.

У разі доведення вини, майстру лісу загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Іншим учасникам - позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.