Понад 11,4 мільйона гривень збитків державі – ДБР повідомило про підозру 3 членам організованої злочинної групи

25/02/2021

Слідчі ТУ ДБР у місті Краматорську викрили організовану злочинну групу, яка заволоділа бюджетними коштами, призначеними на будівництво казарм для розміщення військовослужбовців.

Встановлено, що підприємець з міста Одеса, бувши засновником декількох фірм, вирішив привласнити бюджетні гроші та залучив до своєї злочинної схеми власну дружину і свого знайомого – директорів пов’язаних з будівництвом підприємств.

Починаючи з 2018 року, члени цієї організованої групи укладали договори з будівництва казарм, складали та видавали до оплати замовнику завідомо неправдиві первинні облікові документи (акти приймання виконаних будівельних робіт та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат), та надалі отримували безготівкові бюджетні кошти на банківські рахунки очолюваних ними фірм.

Слідством встановлено близько 20 фактів завищення обсягів фактично виконаних будівельних робіт у звітності та бухгалтерських документах, а також вартості використаних під час будівництва матеріалів.

За даними досудового розслідування, у період з вересня 2018 року по червень 2019 року особи протиправно заволоділи понад 11,4 млн грн державних коштів, які вони отримали як оплату за начебто виконані будівельні роботи та використані матеріали.

25 лютого 2021 року всім 3 членам злочинної групи повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах, а також у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене організованою групою (ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України).

У разі доведення вини підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил. Оперативний супровід – УСР в Донецькій області ДСР Нацполіції.

Довідково: на виконання доручення Президента України у 2018 році Міністерством оборони України запроваджено програму будівництва казарм поліпшеного типу для розміщення військовослужбовців у 21-ій області України, в тому числі на території військового містечка у м. Маріуполь Донецької області. Реалізація програми здійснювалась за бюджетні кошти, з відповідним розміщенням оголошень у системі «Prozorro».