Поліцейський вимагав кошти з осіб, які перетинають лінію умовного розмежування – до суду скеровано обвинувальний акт

02/12/2019

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно капітана сектору реагування патрульної поліції Волноваського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, підозрюваного у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • правоохоронець, під час здійснення контролю на стаціонарному посту поліції на автодорозі «Слов’янськ-Донецьк-Маріуполь», систематично вимагав та одержував гроші від громадян, які перетинають лінію умовного розмежування з тимчасово непідконтрольною територією;
  • за неправомірну вигоду поліцейський сприяв безперешкодному проходженню контролю та не звертав уваги на порушення.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Донецької області.

Кваліфікаціяприйняття службовою особою пропозиції неправомірної вигоди для себе за невчинення в інтересах того, хто пропонує, обіцяє та надає, будь-якої дії з використанням службового становища, одержання такої неправомірної вигоди, що поєднане з вимаганням такої неправомірної вигоди, вчинені повторно (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.