Поліцейський відповість у суді за хуліганське використання вогнепальної зброї

25/03/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно поліцейського полку поліції особливого призначення Головного управління Нацполіції у місті Києві. Правоохоронець обвинувачується у хуліганстві, вчиненому із застосуванням вогнепальної зброї (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.

Слідством встановлено, що поліцейський, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, безпідставно дістав вогнепальну зброю - самозарядний пістолет, призначений для відстрілу патронів травматичної дії, та почав почергово цілитися у двох громадян, які до нього звернулися. Правоохоронець вистрілив у громадянина, однак постріл не відбувся, з незалежних від обвинуваченого причин. Згодом поліцейський перезарядив зброю та повторно вистрілив у чоловіка, чим спричинив йому легкі тілесні ушкодження. Після цього правоохоронець знову цілився у потерпілого, проте його дії були припинені іншою особою.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура міста Києва. Оперативний супровід – Київське міське управління ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7років.