Поліцейський постане перед судом за побиття та затримання громадян після зупинки автомобіля (ВІДЕО)

29/08/2020

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, завершили досудове розслідування відносно поліцейського Білгород-Дністровського ВП ГУ Нацполіції в Одеській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 9 червня 2019 року поліцейський перебуваючи в наряді з охорони публічного порядку у складі автопатруля групи реагування патрульної поліції, за допомогою проблискових маячків зупинив автомобіль «Opel», в якому знаходились троє громадян.

У подальшому правоохоронець безпідставно застосував до двох громадян силу, в результаті спричинив їм легкі тілесні ушкодження. Відносно третього громадянина без наявних на те підстав застосував спецзасіб поліцейського примусу – кайданки.

Таким чином поліцейський обвинувачується у перевищенні влади та службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувалися застосуванням насильства та зброї (ч. 2 ст. 365 КК України).

У разі доведення вини правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Одеської області. Оперативний супровід – працівники Одеського управління ДВБ НП України.