Поліцейський постане перед судом за внесення неправдивих відомостей до адмінпротоколу

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно поліцейського Костянтинівського відділення поліції Бахмутського ВП Головного управління Нацполіції в Донецькій області, який обвинувачується у службовому підробленні, тобто внесенні службовою особою завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 28 лютого 2019 року поліцейський, під час чергування в м. Костянтинівка зупинив автомобіль марки "FAW". У правоохоронця виникла підозра щодо перебування водія у стані наркотичного сп’яніння. У зв’язку з цим він запропонував громадянину пройти медичне освідування. За його результатами  ознак вживання наркотиків у водія виявлено не було. Незважаючи на це поліцейський склав протокол про адміністративне правопорушення, до якого вніс завідомо неправдиві відомості про керування автомобілем громадянином з явними ознаками наркотичного сп’яніння.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Донецької області.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує штраф до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.