Поліцейський постане перед судом за службове підроблення та заволодіння зброєю

До суду скеровано обвинувальний акт відносно старшого інспектора з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи сектору превенції Дружківського відділення поліції Головного управління Нацполіції в Донецькій області.  Правоохоронець обвинувачується у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей і видачі завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 2 та ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Слідством встановлено, що 21 червня 2018 року поліцейський прийняв від мешканців Донецької області дві гладкоствольні рушниці, калібром 16 мм та 12 мм,  які вони добровільно здали у зв’язку із закінченням строку дії дозволів на право зберігання і носіння зброї та небажанням їх продовжувати.

Правоохоронець не оформив відповідні документи та не помістив зброю до металевої шафи у черговій частині відділення поліції, а привласнив зброю та розпорядився нею на власний розсуд.

Намагаючись приховати злочин, поліцейський видав громадянам завідомо неправдиві офіційні документи, які начебто підтверджували прийняття зброї.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Донецьке управління ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.