«Полегшення» процедури екстрадиції – на Львівщині ДБР затримало оперуповноваженого поліції

17/03/2021

Слідчі ТУ ДБР у м. Львові, за сприяння ДВБ Нацполіціі, затримали оперуповноваженого одного із відділів ГУ Нацполіції у Львівській області за вимагання та одержання неправомірної вигоди в сумі 1 000 доларів США.

Встановлено, що поліцейський вимагав у жительки Львова гроші за невживання заходів фіксації порушення запобіжного заходу її чоловіком, який перебуває під цілодобовим домашнім арештом через запит на екстрадицію з країни ЄС. Крім того, правоохоронець обіцяв пом’якшити запобіжний захід на нічний домашній арешт та полегшити процедуру екстрадиції.

Працівника поліції затримано під час одержання неправомірної вигоди, грошові кошти вилучено, планується вручення підозри за зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Поліцейському може загрожувати позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Проводиться перевірка причетності інших працівників Національної поліції України до вчиненого кримінального правопорушення, які були уповноважені на прийняття рішень щодо зміни запобіжного заходу та подальшої процедури екстрадиції.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Львівська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ у Львівській області.