Почесного працівника прокуратури судитимуть за вимагання та одержання неправомірної вигоди

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо прокурора Херсонської місцевої прокуратури, підозрюваного в одержанні 6000 гривень неправомірної вигоди.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі.

Досудовим розслідуванням встановлено: за неправомірну вигоду у сумі 6000 грн. прокурор, який представляв державне обвинувачення у суді, обіцяв сприяти швидкому розгляду справи та призначенню найменшої міри покарання у справі за крадіжку пляшки алкогольного напою.

Примітка: прокурор, затриманий за вимагання неправомірної вигоди, працював у органах прокуратури 38 років та був нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник прокуратури».

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України.

Кваліфікація: прийняття службовою особою пропозиції неправомірної вигоди для себе за невчинення в інтересах того, хто пропонує, обіцяє та надає, будь-якої дії з використанням службового становища, одержання такої неправомірної вигоди, що поєднане з вимаганням такої неправомірної вигоди, вчинені повторно (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, прокурору загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.