Побиття, що призвело до інвалідності – поліцейським повідомлено про підозру

15 січня 2020 року слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора, повідомлено про підозру поліцейському Ананьївського відділення Подільського відділу поліції та інспектору Лиманського відділу поліції ГУ Нацполіції в Одеській області. Поліцейські підозрюються у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалося насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням установлено, що 19 лютого 2018 року, під час виконання службових обов’язків, поліцейський та інспектор, рухаючись на службовому автомобілі «ВАЗ», помітили автомобіль «FORD FOCUS». За його кермом перебував громадянин, який в цей час здійснив вимушену зупинку автомобіля та вийшов з нього. Вказане було інтерпретовано працівниками поліції як спробу водія уникнути зустрічі з правоохоронцями.

Через це поліцейський побіг за громадянином, намагаючись його затримати. Наздогнавши цивільного, який не вчиняв та не підозрювався у вчиненні правопорушення, правоохоронець почав без попередження наносити тілесні ушкодження громадянину та застосував кайданки.

Тим часом, інспектор забрав ключі з гнізда запалювання автомобіля потерпілого та приєднався до його побиття.

У результаті злочинних дій поліцейських потерпілий отримав тілесні ушкодження, які призвели до його інвалідності.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним, а також відсторонення їх від займаних посад.