План «Б»: як запустити Державне бюро розслідувань без змін законодавства

Круглий стіл на тему «Що заважає запуску Державного бюро розслідувань» відбувся в п’ятницю 13 липня. Організатори - міжфракційне депутатське об’єднання «Правозахисна коаліція» спільно з Асоціацією Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів та ГО «Правозахисна Ініціатива».

Народні депутати Олена Сотник, Мустафа Найєм та Ігор Луценко розкритикували затягування голосування у Верховній Раді за законодавчі зміни, необхідні для повноцінного запуску ДБР.

«Зовнішня комісія, що проводить набір працівників на керівні посади в ДБР, виконала свої функції ще тоді, коли обрали Директора та заступників Державного бюро розслідувань. Далі працівників мали б набирати внутрішні комісії, сформовані директором», - сказав в своєму виступі Мустафа Найєм.

Директор ДБР Роман Труба  розповів присутнім про проведення конкурсів на посади, про співпрацю з міжнародними партнерами. Він нагадав, що в підслідності ДБР розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями, суддями, військові злочини і кримінальні злочини, вчинені топ-чиновниками.

«Державне бюро розслідувань запрацює у вересні цього року. Такий правоохоронний орган необхідний в країні, в якій часто порушуються права людини. В країні, проти якої щороку зростає кількість позовів до Європейського суду з прав людини. Саме зі створенням ДБР реформа правоохоронної системи набуде логічного завершення», - підкреслив він.