Перевищення службових повноважень із застосуванням насильства - ДБР повідомило про підозру двом патрульним

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, повідомили про підозру двом інспекторам патрульної поліції міста Маріуполя Управління патрульної поліції в Донецький області у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалося насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування кримінального провадження було розпочато за інформацією, оприлюдненою на інтернет-ресурсі «0629. Сайт міста Маріуполя».

Слідством встановлено, що 27 жовтня 2019 року патрульні затримали чоловіка, який розпивав алкогольні напої в компанії під будинком та порушував громадський порядок. Коли автомобіль поліції із затриманим зрушив з місця заднім ходом, один із громадян опинився позаду транспортного засобу. Намагаючись уникнути наїзду, чоловік спробував перешкодити руху, тримаючись руками за кришку багажника патрульного авто. У відповідь на такі дії поліцейські вийшли та без попередження застосували до чоловіка силу та болісні прийоми. Унаслідок цього потерпілий отримав закритий уламковий перелом стегна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Донецьке управління ДВБ Національної поліції України.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.