Перед судом постануть поліцейські з Харківщини, які катували чоловіка, аби той взяв на себе провину у вбивстві

01/02/2022

Слідчі ДБР, за сприяння ДВБ Нацполіції, завершили розслідування стосовно заступника начальника одного з відділів поліції Харківщини та оперуповноваженого сектору кримінальної поліції, які зі збоченнями катували чоловіка.

Обвинувальні акти направлено до суду.

Перед судом постане також і завідувач одного із районних бюро судово-медичної експертизи, який допомагав приховати злочин.

За даними слідства, працівники поліції розслідували вбивство, що сталось в одному з сіл Харківщини.

Вони вирішили визначити виним товариша померлого. Поліцейські не мали достатніх доказів, але хотіли швидше розкрити злочин.

Правоохоронці зайшли до будинку 61-річного чоловіка, який на той момент спав. Вони одразу почали його бити та душити дерев’яною палицею. Вимагали зізнатися у вбивстві. Далі одягли кайданки та відвезли до відділку, де катування продовжилося.

Понад годину правоохоронці били чоловіка пластиковою пляшкою з водою по голові.

А заступник начальника відділу поліції не обмежився побиттям – він одягнув гумові рукавички та почав здавлювати й відтягувати геніталії потерпілому.

Не витримавши катувань, чоловік взяв на себе провину за вбивство товариша.

Для прикриття свого злочину поліцейські залучили судово-медичного експерта, який провів дослідження і «не виявив» у потерпілого тілесних ушкоджень.

Таким чином двоє правоохоронців обвинувачуються у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України).
Їм загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.

Завідувач районного бюро судово-медичної експертизи обвинувачується у наданні завідомо неправдивого висновку органу досудового розслідування, поєднаному з обвинуваченням у тяжкому злочині (ч. 2 ст. 384 КК України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.