Перед судом постануть організатор та співучасник спроби замовного вбивства громадянина США (ВІДЕО)

23/06/2022

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування відносно організатора замовного вбивства громадянина США та його спільника. Розслідування проводилось у співпраці з Посольством США в Україні та правоохоронними органами Сполучених Штатів.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Зловмисник, який крім українського має громадянство США, вирішив замовити вбивство американця з особистих мотивів. Злочин планувався на території США у місті Балтимор штату Меріленд, виконавця замовник підшукав через свого знайомого в Україні.

Як тільки виконавець знайшовся, обвинувачений приїхав до України обговорити з кілером строки, суму та спосіб вбивства. Життя іноземця було оцінено у 45 тис. доларів США.

При цьому вбивство мало бути виконано до визначеної дати, оскільки до цього часу замовник ще мав перебувати в Україні для забезпечення алібі.

Оплата відбувалася у два етапи. Виконавцю передали передоплату - 20 тис. доларів США. Ще 25 тис. замовник мав передати вже після виконання вбивства та надання фотографій, які це підтверджують.

Працівники ДБР запобігли злочину, імітувавши вбивство та зробили поставні фото, які посередник передав замовнику.

Ініціатора вбивства та його співучасника затримали після передачі останнього траншу грошей у сумі 25 тис. доларів США.

Своєю чергою правоохоронні органи США, за повідомленням ДБР, вжили заходів на території Сполучених Штатів, завдяки яким вдалося зафіксувати протиправну діяльність вказаної групи осіб.

Після затримання співучасникам повідомлено про підозру та вони перебувають під вартою без права внесення застави.

Замовник обвинувачується в організації закінченого замаху на вбивство, вчиненому на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, пункти 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України), а співучасник - у пособництві закінченого замаху на вбивство, вчиненому на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, пункти 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.