Перед судом постане патрульний, який забив до смерті людину на Дніпропетровщині

24/06/2021

Територіальне управління ДБР Полтави завершило досудове розслідування стосовно колишнього командира взводу полку патрульної поліції у Кривому Розі, який забив до смерті 47-річного чоловіка.

Встановлено, що у 2018 році патрульні приїхали на виклик з приводу бійки в місцевому кафе. На приїзд правоохоронців один з відвідувачів відреагував негативно та почав на них нецензурно лаятися. Один з поліцейських надягнув на чоловіка кайданки, посадив до службового автомобіля та вивіз у лісосмугу. Там він наніс громадянину сильний удар кулаком в голову, від якого чоловік втратив свідомість.

За три тижні потерпілий помер у лікарні, так і не прийшовши до тями.

До 2020 року розслідування вказаного кримінального провадження здійсювали інші правоохоронні органи.

Виконавши чималий обсяг роботи, 13 квітня 2021 року слідчі ДБР повідомили 27-річному поліцейському про підозру. Крім того, за їх клопотанням патрульного відсторонили від посади, яку він займав усі три роки.

Екскомандира взводу судитимуть за перевищення влади, яке супроводжувалося застосуванням насильства та спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України), і умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Офіс Генерального прокурора.