Перед судом постане депутат однієї з Херсонських райрад, через службову недбалість якого держава втратила 62 млн гривень

01/11/2021

Слідчі Територіального управління ДБР Мелітополя завершили досудове розслідування стосовно депутата однієї з районних рад Херсонської області, який свого часу був директором Національного парку «Ніжньодніпровський», та його ексзаступника. Через їх службове недбальство держава зазнала збитків на 62 млн гривень. Обвинувальний акт направлено до суду.

У 2019 – 2020 рр. вони отримували звіти про закінчення лімітів на використання водних ресурсів Нацпарку, однак жодним чином не реагували на них.

У результаті цього промисловий вилов риби на території Нацпарку «Ніжньодніпровський» продовжився, що призвело до понаднормового вилову риби – приблизно 157 тисяч кг.

Щоб приховати перевищення лімітів, директор Нацпарку вніс до Звіту про використання рибних ресурсів неправдиві відомості щодо обсягу виловленої риби.

Колишні директор Нацпарку «Ніжньодніпровський» та його заступник обвинувачуються у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Також ексдиректор Нацпарку обвинувачується у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Херсонська обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ.