Оперуповноваженому, який міг незаконно впливати на працівників Нацполіції, загрожує до п’яти років в’язниці

07/05/2019

Теруправлiнням Державного бюро розслідувань, розташованим у м. Миколаїв, за процесуального керівництва військової прокуратури Кіровоградського гарнізону Південного регіону України завершено досудове розслiдування та скеровано до суду обвинувальний акт у кримiнальному провадженнi стосовно оперуповноваженого сектору кримiнальної полiцiї Кiровоградського райвiддiлення Кропивницького вiддiлу Нацполiцii в Кiровоградськiй областi.

Досудовим розслідуванням встановлено, що оперуповноважений упродовж серпня – жовтня 2018 року одержав вiд фiзичної особи-пiдприємця неправомiрну вигоду на загальну суму 12 800 гривень за вплив на полiцейських Кiровоградського районного вiддiлення полiцiї Кропивницького відділу в Кiровоградськiй областi та Кропивницького відділу Нацполіції в Кiровоградськiй областi (ч. 2 ст. З69-2 КК України).

Мова йде про поліцейських, які уповноважені здійснювати зупинку та перевірку транспортних засобів, застосовувати до осіб винних у порушенні правил дорожнього руху заходи адміністративного впливу щодо здійснення безперешкодного проїзду орендованих транспортних засобів під час перевезення лісоматеріалів, непритягнення водіїв до адміністративної відповідальності та неперешкоджання здійсненню підприємницької діяльності.

Також вказаний поліцейський вчиняв опір працівникам СБУ в Кiровоградськiй областi пiд час його затримання (ч. 2 ст. З42 КК України). Із метою уникнути затримання він пошкодив два транспортних засоби і допустив наїзд на оперуповноваженого СБУ, що спричинило останньому легкі тілесні ушкодження, після чого зник у невідомому напрямку.

У разі доведення винуватості підозрюваного, йому загрожує покарання в вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.