Оперуповноважений ДФС підозрюється у систематичних щомісячних «поборах» за невтручання у бізнес

25/01/2021

Слідчі ТУ ДБР у м. Мелітополі повідомили про підозру старшому оперуповноваженому з особливо важливих справ Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, 33-річний оперуповноважений ДФС вимагав від приватного підприємця, який на одному з ринків м. Мелітополя реалізовує алкогольні напої та тютюнові вироби, щомісяця сплачувати неправомірну вигоду у сумі 18 000 гривень. За грошові кошти капітан податкової міліції обіцяв не притягувати чоловіка до адміністративної та кримінальної відповідальності, а також не перешкоджати у подальшому здійсненні підприємницької діяльності.

Слідчі ДБР задокументували декілька фактів отримання правоохоронцем неправомірної вигоди. 23 січня 2021 року під час одержання чергового «траншу» його було затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Запорізька обласна прокуратура. Оперативний супровід – УСБУ в Запорізькій області.