Олексій Сухачов: «Сума встановлених збитків у направлених до суду провадженнях щодо екологічних злочинів перевищила 163 млн грн» (ІНФОГРАФІКА)

30/08/2021

Незаконні рубки лісів, протиправний видобуток корисних копалин та знищення об’єктів природно-заповідного фонду – це лише частка великого переліку злочинів проти довкілля, які регулярно викривають працівники ДБР.

В результаті мобілізації зусиль усіх, без виключення, підрозділів ДБР та акцентуації оперативно-слідчих заходів лише у 2021 році Бюро розслідувало 367 кримінальних проваджень щодо екологічних злочинів. В результаті 168 особам повідомлено про підозру, до суду вже направлено 67 обвинувальних актів стосовно 134 осіб.

Про ці та інші результати роботи у сфері протидії злочинам проти екології йшлося під час робочої наради у в.о. Директора ДБР Олексія Сухачова.

«Розмір встановлених збитків у вже скерованих до суду кримінальних провадженнях склав понад 163 млн гривень, серед них 90 млн гривень – через незаконну порубку лісу. І, я впевнений, що це лише частка порушень, яка чітко вказує на катастрофічну масштабність злочинної діяльності у цій сфері», - зазначив Олексій Сухачов.

Переважно подібні злочини відбуваються через недбалість та за сприяння працівників лісової сфери, які навпаки мали б їм протидіяти.

Найбільше фактів незаконних вирубок лісів працівники ДБР виявили у Харківській (47), Закарпатській (34) та Чернівецькій (26) областях. У більшості з них вже встановлено обсяги нанесених державі збитків, але ця робота ще триває.

Найзначніші фінансові втрати встановлено у Київській (51 млн грн), Харківській (19,5 млн грн) та Волинській (понад 17,2 млн грн) областях. Більше половини від загальної суми збитків перепало саме на ці регіони.

«Наше завдання, - наголосив Олексій Сухачов, - не тільки не збавляти темпи протидії цим злочинам, але й запобігати їм там, де це ще можливо». 

Виконувач обов’язків Директора ДБР зазначив, що на відновлення лісового фонду держава також виділяє чималі кошти і працівники Державно бюро розслідувань повинні уважно слідкувати за порядком та ефективністю їх використання.

Найрезонансніші «екологічні» справи цього року:

Масштабні незаконні порубки на Київщині, які завдали збитків державі понад 13 мільйонів гривень;

Вирубка дерев у заповідній зоні Шацького нацпарку на 16 млн гривень;

Збиток на понад 8 млн гривень через незаконну вирубку лісу на Харківщині.