Олександр Соколов: ДБР зацікавлене співпрацювати з правоохоронними органами Естонської Республіки

19 листопада 2020 року в Державному бюро розслідувань відбулася робоча зустріч заступника Директора ДБР Олександра Соколова з Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Каймо Кууском та другим секретарем Посольства Естонської Республіки в Україні Ріхо Раадо.

Заступник Директора ДБР Олександр Соколов наголосив, що співробітництво з правоохоронними органами Естонської Республіки є актуальним та важливим для ДБР, адже успішний досвід правоохоронних органів Естонської Республіки в боротьбі зі злочинністю та корупцією свідчить про високий рівень підготовки та професійності працівників.

Окрім того, заступник Директора ДБР окреслив  представникам Посольства Естонської Республіки в України можливі напрямки співпраці, зокрема проведення тренінгів та обмін досвідом з правоохоронцями Естонії в аспекті боротьби з організованою злочинністю, використанні ІТ-технологій в роботі, впровадження системи електронного кримінального провадження як елементу зниження корупційних ризиків, захисту працівників правоохоронного органу від зовнішніх факторів впливу.

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск висловив готовність сприяти Державному бюро розслідувань в налагодженні співпраці з правоохоронними органами Естонської Республіки та підтриманні ініціативи ДБР в організації навчальних програм, зокрема через Естонський центр Східного Партнерства.

(Естонський центр Східного партнерства (ECEAP) – це навчальний центр для держав ЄС Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусія, Грузія, Молдова та Україна), заснований у січні 2011 року на базі Естонської школи дипломатії та Міністерства закордонних справ Естонії. З грудня 2015 року, ECEAP є самостійною установою. Через навчальні курси, семінари, конференції, дискусії і публікації ECEAP розвиває відносини з країнами Східного партнерства, а також сприяє досягненню цілей європейської політики Східного партнерства).