Олександр Бабіков: кожен правоохоронець, який застосовував тортури, має отримати найсуворіше покарання

30/06/2020

У 2020 році вже 9 осіб постало перед судом за звинуваченням у скоєнні тортур. Низка кримінальних проваджень розслідується слідчими Державного бюро розслідуваннь і зараз. Про це в ефірі програми «Офіційна розмова» на телеканалі «Дім» розповів перший заступник Директора ДБР Олександр Бабіков.


«Практично за кожним фактом, коли ми дізнаємося, що до громадянина застосовуються незаконні методи дізнання, ми намагаємося максимально швидко відпрацювати увесь комплекс необхідних слідчих дій, зібрати первинні докази. Наша позиція і позиція Генеральної прокуратури полягає в тому, що кожна особа, вина якої буде доведена в скоєнні тортур, має постати перед судом і отримати максимальне покарання за скоєний злочин», - зазначив Олександр Бабіков.

Крім того, перший заступник Директора ДБР розповів про стан розслідування факту катування у Кагарлицькому відділенні поліції. Як повідомив Олександр Бабіков, наразі слідчими ДБР допитано більше 50 свідків, призначено комплекс експертиз. У ході розслідування було встановлено низку інших епізодів, вчинених цією ж групою осіб.


«Я думаю, що протягом найближчих місяців ми зможемо сформулювати достатню доказову базу для того, щоб передати справу для розгляду суду», - резюмував Олександр Бабіков.
 

Повний випуск програми можна подивитися за посиланням.