Одного з керівників Держгеокадастру підозрюють у незаконній видачі 11 земельних ділянок майже на 3 млн гривень

23/07/2021

ДБР протидіє оборудкам із землею сільськогосподарського призначення, що спричиняють тяжкі наслідки для країни та шкодять державним інтересам*

Слідчі Територіального управління ДБР Києва повідомили про підозру одному з керівників Головного управління Держгеокадастру Чернігівської області, який незаконно передав у приватну власність 11 земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Установлено, що протягом 2017-2019 років він підписав 11 наказів про безоплатну передачу державних земельних ділянок по 2 га у власність громадянам України для ведення сільського господарства.

Посадовець не перевірив відомості щодо раніше використаного права на безоплатну приватизацію земельної ділянки, маючи для цього усі умови та можливост, у результаті чого один громадянин міг отримати дві або навіть три ділянки.

Так 22 га земель були передані громадянам, які вже отримали землю. Такі дії спричинили збитки на суму 2 млн 800 тис. гривень.

Посадовець підозрюється у:

  • зловживанні владою, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України);
  • службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (частини 1, 2 ст. 367 КК України).

Санкції статей передбачають позбавлення волі до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР, СБУ.

*Нагадаємо:

  • у травні поточного року працівники ДБР виявили та заблокували протиправну схему виведення з державної власності земель лісового фонду на території Вишгородського району Київської області. Встановлено, що група зловмисників планувала вкрасти у держави 50 га лісу та продати третім особам. Орієнтована вартість вказаних земель становила понад 100 млн гривень.
  • у червні слідчі ДБР завершили досудове розслідування стосовно одного із заступників начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області, яка підписала накази на виділення земельних ділянок 18 особам, які раніше вже їх отримували з таким самим цільовим призначенням.
  • у липні слідчі ДБР повідомили про підозру колишній начальниці Головного управління Держгеокадастру у Київській області, яка сприяла виведенню у приватну власність земель ДП «Науково-виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» на території Києво-Святошинського району Київської області загальною площею понад 270 га.