Одержання неправомірної вигоди від підприємців – ДБР повідомило про підозру працівнику ДСНС

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, повідомили про підозру головному фахівцю відділу цивільного захисту одного з міськрайонних відділень ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Запорізькій області. Він підозрюється у пособництві в одержанні неправомірної вигоди для третьої особи за невчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду дії з використанням наданого їй службового становища, за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що напередодні проведення планової перевірки додержання вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки одного з підприємств Мелітополя, головний фахівець відділу цивільного захисту проінформував його власника про можливість притягнення до відповідальності та фактичне блокування господарської діяльності підприємства за результатами перевірки. У зв’язку з цим працівник ДСНС запропонував підприємцю перерахувати грошові кошти в сумі майже 15 000 гривень на рахунок іншого суб’єкта господарювання за нібито поставлений товар чи надані послуги.

У даному кримінальному провадженні слідчі ДБР викрили вже 2 учасника злочинної схеми. Наразі слідчими встановлюється причетність інших посадових осіб управління ДСНС в Запорізькій області.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Запорізької області. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України у Запорізькій області.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.