Обіцяв «прикрити» незаконну порубку дерев – чиновника Держекоінспекції Поліського округу судитимуть за одержання хабаря

29/04/2021

До суду направлено обвинувальний акт стосовно т.в.о. начальника одного з відділів Державної екологічної інспекції України Поліського округу через одержання неправомірної вигоди.

ТУ ДБР у Хмельницькому встановлено, що чиновник, зловживаючи службовим становищем, одержав від громадянина 600 доларів США. За ці кошти працівник екологічної інспекції обіцяв надати особі можливість безперешкодно здійснювати незаконні порубки дубів. Крім того, у разі надходжень повідомлень на «гарячу лінію» інспекції, посадовець мав би інформувати цивільну особу, аби той міг уникнути викриття своєї злочинної діяльності.

25 січня 2021 року посадовця було затримано в порядку ст. 208 КПК України після одержання вказаних коштів.

Наразі дана особа відсторонено від займаної посади.

Таким чином, чиновник обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура. Оперативний супровід – УСР в Житомирській області ДСР Нацполіції.