Нова Рада громадського контролю при ДБР буде обрана за допомогою Інтернет-голосування

15/03/2019

Вже наступного тижня буде прийнято рішення про проведення нових виборів членів РГК при ДБР, яке відбуватиметься за новою процедурою – рейтингового відкритого Інтернет-голосування. 

Про це повідомив Директор ДБР Роман Труба під час експертного обговорення, що відбулося 15 березня в «Укрінформі».

Консультативне супроводження здійснює Громадська організація «Електронна демократія», яка зробила це вже для 10 офіційних Інтернет-голосувань за Ради громадського контролю при державних органах. Активісти працюють в цій сфері з 2015 року, їх діяльність має беззаперечний авторитет.

Спільно з  Головою ГО «Електронна демократія» Володимиром Фльонцом Директор ДБР Роман Труба презентував зміни до Положення про Раду громадського контролю, а також Порядку її обрання.

«Усі пропозиції скеровані на те, щоб зробити обрання членів Ради, а потім – подальшу їх діяльність – максимально зручним, відкритим та технологічним», – наголосив Роман Труба. Наприклад, онлайн-голосування дозволить обрати представників громадськості «в один клик».

Роман Труба закликав громадськість активно брати участь у конкурсі до РГК при ДБР та інформаційно підтримувати кожен етап.

Окрім нової процедури обрання членів РГК, внесено зміни до Положення  про Раду громадського контролю:

  • протокол може складатися як електронний документ;
  • у разі відсутності члена РГК він має право висловити позицію в електронному документі з кваліфікованим електронним підписом;
  • окремі рішення можуть прийматися відкритим голосуванням більшістю від складу Ради – шляхом опитування без проведення засідання;
  • за наявності технічної можливості ведеться відео- та аудіо запис або онлайн-трансляція засідань.

Так, Роман Труба звернув увагу, що протокол засідання РГК зможе складатися як електронний документ із кваліфікованими цифровими підписами: «Якщо я не помиляюсь, така форма і процедура вводиться вперше». 

    «Очевидно, що з 15 членів РГК не всі будуть мешкати в Києві. Не завжди є можливість приїхати і зібратися оперативно, а робота Ради в сучасних умовах передбачає швидке реагування. Тому можливості дистанційної участі членів РГК у засіданнях та електронний протокол дозволять почати працювати в режимі реального часу та відповідати вимогам 21-го століття», – підкреслив Володимир Фльонц.

    З основними нововведеннями в Положення та Порядок можна ознайомитися в інфографіці.