Незаконні порубки на понад 3 млн грн – на Вінниччині ДБР повідомили про підозру працівнику лісництва (ВІДЕО)

09/04/2021

В рамках системної роботи по розслідуванню злочинів проти довкілля слідчі ТУ ДБР у Хмельницькому повідомили про підозру працівнику Дашівського лісомисливського господарства, який допустив незаконну порубку лісів на 3,34 млн грн.

Встановлено, що чиновник неналежно виконував покладені не нього службові обов’язки щодо охорони лісів. Через це на ввіреній йому території невідомі особи здійснили незаконну рубку дерев різних порід, серед яких особливо цінні - дуби, ясени, граб, ялина та вільха.

За результатами проведення судової товарознавчої експертизи ринкова вартість деревини становить понад 3 млн. 340 тис. грн.

Таким чином, лісничий підозрюється у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Вінницька обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, що ТУ ДБР у Львові повідомило про підозру п’ятьом особам, серед яких працівники Міженецького лісництва ДП «Старосамбірське лісомисливське господарство», за фактом розтрати дерев червоного дубу.