Незаконне затримання громадянина – ДБР повідомило про підозру слідчому Нацполіції

27/01/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру слідчому Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Поліцейський підозрюється у завідомо незаконному затриманні та внесенні до офіційних документів неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 371 ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що слідчий поліції без законних підстав та ухвали слідчого судді затримав мешканця м. Кобеляки за підозрою у розбої. Крім того, поліцейський вчинив службове підроблення, невірно вказавши час затримання особи з різницею понад 4 години. Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 2 липня 2019 року затримання потерпілого визнано незаконним.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснює Полтавське управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або обмеженням волі на строк до 3 років.