Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Незаконне переміщення товару із Молдови на понад 2 мільйони гривень – слідчі ДБР повідомили про підозру прикордоннику

31/07/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, повідомили про підозру інспектору прикордонної служби відділу прикордонної служби «Болган» Могилів-Подільського прикордонного загону за прийняття пропозиції, та одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (ч. 1 ст. 368 КК України).

Слідством встановлено, що 22 травня 2020 року прикордонник погодився отримати неправомірну вигоду від свого колеги за сприяння у незаконному переміщенні сторонніх осіб та товару через пункт пропуску «Грабарівка» із Республіки Молдова до України. Разом із іншим колегою, який також погодився на пропозицію, прикордонники забезпечили безперешкодне проходження державного кордону.

За попередньою інформацією, прикордонники сприяли в переміщенні товару на загальну суму понад 2 мільйони гривень: коробів з різними видами марок сигарет, курильної суміші та медичних препаратів виробництва Російської Федерації.

Діяльність пункту пропуску, через який відбувалося перевезення, призупинено через встановленні обмеження карантину, пов’язаного із поширенням на території України вірусу COVID-19.

23 травня 2020 року прикордонників було затримано, а товар та автомобіль – вилучені.

12 та 19 червня 2020 року до суду було скеровано обвинувальні акти щодо двох інших інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Болган».

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 1 000 до 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк від 3 до 6 місяців, або позбавлення волі на строк від 2 до 4 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України. Оперативний супровід - відділ внутрішньої безпеки Могилів-Подільського прикордонного загону Управління внутрішньої та власної безпеки «Південь».