Незаконне заволодіння понад 400 тис. доларів США – ДБР провело низку обшуків у керівництва АРМА (ВІДЕО)

01/04/2021

Слідчі Державного бюро розслідувань спільно з Офісом Генпрокурора, Нацполіцією та СБУ, в рамках кримінального провадження, провели низку одночасних обшуків у керівництва Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Встановлено, що протягом листопада-грудня 2020 року учасники організованої групи, до складу якої входили посадові особи Нацагентства та адвокати, заволоділи коштами на загальну суму понад 400 тис. доларів США, які були передані в управління АРМА.

Вказані особи, на підставі підроблених судових рішень, безпідставно перераховували гроші на банківські рахунки осіб, які не мали до них жодного відношення.

Так, 1 квітня 2021 року слідчі ДБР провели низку обшуків у приміщеннях АРМА та за адресами проживання її керівників.

У ході подальшого розслідування слідчі нададуть оцінку вилученим документам.

Попередня кваліфікація правопорушення: заволодіння грошовими коштами, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою, а також використання підроблених документів та одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора за оперативного супроводу Служби безпеки України та Головного оперативного управління ДБР.