Незаконна порубка дерев: ДБР викрило 6 працівників лісгоспів
Державне бюро розслідувань продовжує системно протидіяти та розслідувати злочини, які завдають шкоду навколишньому середовищу. Насамперед це стосується незаконних порубок лісів, пов’язаних із неналежним виконанням працівниками лісгоспів своїх обов'язків.
Працівники Бюро регулярно викривають нові факти незаконних порубок дерев на всій території України.
Незаконні рубки на Житомирщині
За одним із таких епізодів 29 липня 2021 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно трьох працівників лісгоспу на Житомирщині, які підробляли документи для привласнення деревини.
Протягом вересня—жовтня 2019 року зазначені особи вказували в лісорубних квитках занижений об’єм деревини, яка відводились для санітарної рубки. Різницю між вказаною в документах деревиною і фактично зрубаною вони забирали собі.
У такий спосіб лише за два місяці особи незаконно заволоділи майже 100 куб. м деревини породи сосна та береза, що завдало державі збитків на майже 140 тис. гривень.
Лісничий, старший майстер лісу та майстер лісу обвинувачуються у:
- заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191 КК України);
- службовому підробленні, тобто складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).
Їм загрожує до 8 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генпрокурора, оперативний супровід – СБУ.
Незаконні рубки на Харківщині
За іншим епізодом, який викрили слідчі Теруправління ДБР Полтави, повідомили про підозру трьом працівникам Бабаївського лісництва держпідприємства «Жовтневе лісове господарство».
Як встановили оперативні співробітники ДБР, майстри лісу окремо один від одного неналежно забезпечували охорону ввіреної їм території. Внаслідок їх бездіяльності невстановлені особи активно вирубали дерева у різних лісових кварталах.
Лісничий, який повинен був координувати та контролювати роботу майстрів лісу, також проігнорував свої службові обов’язки.
Загальний збиток, який завдано державі, становить приблизно 1 млн 100 тис. гривень.
Трьом працівникам лісництва повідомлено про підозру у службовій недбалості (ч. 1, 2 ст. 367 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.
Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура, оперативний супровід — ДБР.
За перше півріччя 2021 року Державне бюро розслідувань направило до суду обвинувальні акти стосовно 82 працівників лісової охорони.
Нагадаємо, що ДБР припинило незаконну порубку дерев у Київській, Луганській, Івано-Франківській та Одеській областях.
Крім того, за 6 місяців 2021 року працівники Бюро встановили, що через незаконні порубки лісу державі завдано збитків на майже 93 мільйони гривень.