Невідворотність покарання за зраду: за матеріалами ДБР засуджено до 15 та14 років в'язниці військових, які зрадили Україну ще у 2014 році

28/04/2022

Зрадники Батьківщини рано чи пізно постануть перед судом та відповідатимуть за свої вчинки. Сьогодні багато з тих, хто зрадив Україну у 2014 році відправляються російським командуванням воювати проти власної країни. Дехто з них безславно гине, декого беруть у полон українські військові та передають правоохоронцям.

Не стали виключенням і троє військовослужбовців - командир танкової роти, начальник радіоцентру польового вузла зв’язку та головний сержант. У 2014 році, під час захоплення Автономної Республіки Крим та Севастополя російськими військовими, вони вирішили зрадити присязі та не з’явились на службу до військової частини, яка дислокується у Миколаївській області. Слідчі ДБР встановили, що згодом вони виїхали до росії, де підписали контракт зі збройними силами рф.

У лютому 2022 року дезертири «повернулись» в Україну у складі російської армії для проведення бойових дій на Миколаївщині - для винищення тих, з ким до зради служили пліч-о-пліч.

На початку березня зрадників було затримано під час боїв на Миколаївщині.

Вони обвинувачуються у дезертирстві та державній зраді (1 ст. 111, ч. 1 ст. 408 КК України).

Сьогодні, 28 квітня, капітана радіоцентру польового вузла зв’язку за державну зраду, суд призначив максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років.

27 квітня свій вирок у вигляді 14 років позбавлення волі отримав капітан танкової роти.

Ще один колишній український військовий чекає свого покарання.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіон.

Державне бюро розслідувань продовжує здійснювати системну роботу щодо виявлення зрадників, у тому числі тих, хто перейшов на бік ворога ще у 2014 році.