Неправомірна вигода у 2 000 доларів США та 10 тонн зерна – підполковник СБУ постане перед судом

01/09/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно старшого оперуповноваженого Управління СБУ в Миколаївській області. Він обвинувачується у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 1 ст. 368 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що підполковник СБУ висловив прохання співвласнику одного з фермерських господарств надати йому неправомірну вигоду у сумі 2 000 доларів США та 10 тонн зерна за невжиття заходів із документування факту вирощування підприємством сільськогосподарських культур на території Миколаївської області без продовження договору оренди земельної ділянки.

В травні 2020 року, після одержання першої частини неправомірної вигоди у сумі 2 000 доларів США працівника СБУ затримано та обрано запобіжний захід тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві. Процесуальне керівництво – Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід – Головне управління внутрішньої безпеки СБ України.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 4 років.