Неправомірна вигода за сприяння у звільненні від покарання ув'язненого – ДБР затримало «на гарячому» посадовця Петрівської виправної колонії

Слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, затримали одного з інспекторів відділу нагляду та безпеки Державної установи «Петрівська виправна колонія (№49)» під час одержання неправомірної вигоди  (ч. 3 ст. 368 КК України).

За попередньою інформацією, 19-річний посадовець вимагав 20 000 гривень за невиявлення заборонених предметів в одного з ув’язнених, який відбував покарання за розбій, а також за вплив на членів комісії з метою прийняття ними рішення про направлення до суду подання щодо звільнення від покарання.

9 листопада 2020 року слідчі ДБР затримали працівника держустанови під час одержання неправомірної вигоди у сумі 20 000 гривень в порядку статті 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також тимчасового відсторонення від займаної посади.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Оперативний супровід здійснює УСБУ в Кіровоградській області, процесуальне керівництво - Кіровоградська обласна прокуратура.