Недбале ставлення до служби, що спричинило смерть військовослужбовця - колишній командир постане перед судом

До суду скеровано  обвинувальний акт відносно екскомандира відділення однієї із військових частин, дислокованих на території Львівської області. Колишній військовослужбовець обвинувачується у недбалому ставленні до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові.

Слідством встановлено, що командир відділення військової частини, відповідальний за зберігання й експлуатацію бойової машини БМП-2 із спареним з гарматою кулеметом Калашникова, неналежно поставився до своїх службових обов’язків. Після завершення стрільб військовослужбовець не оглянув кулемет, розташований на бойовій машині. Внаслідок цього він зберігався зарядженим бойовими патронами в парку бойових машин.

Під час чищення БМП-2 із кулемета відбувся випадковий постріл, від якого один із військовослужбовців отримав смертельне вогнепальне поранення.

В лютому 2020 року за цим фактом також скеровано до суду обвинувальний акт відносно керівника стрільб цієї ж військової частини, який був відповідальним за дотримання вимог безпеки під час проведення стрільб.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала військова прокуратура Львівського гарнізону Західного регіону України.  

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.