Народний депутат України ухилявся від сплати податків. ДБР проводить слідчі дії (ВІДЕО)

25/03/2021

Слідчими Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та за сприяння Державної служби фінансового моніторингу України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків, вчиненого народним депутатом України.

Дані дії призвели до фактичного нанесення збитків державі в особливо великих розмірах.

Державним бюро розслідувань задокументовано факт ухилення від сплати підозрюваною особою обов’язкових платежів на загальну суму понад
97 млн. грн.

Оперативниками ДБР встановлено, що у період з 2015 по 2020 народний депутат сплачував податок за систематичну підприємницьку діяльність з будівництва та продажу нерухомості населенню як фізична особа. Але доходи від такої діяльності повинні оподатковуватись за правилами, встановленими для фізичних осіб-підприємців.

Слідчі ДБР провели низку обшуків з метою встановлення речових доказів та майна підозрюваного, у тому числі, за місцем проживання народного депутата.

За результатами процесуальних дій ДБР, прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили народному депутатові України про підозру за ч. 3 ст. 212 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 15 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.