Направлено до суду перший обвинувальний акт у «справах Майдану» за спеціальною процедурою

15/02/2021

Слідчими Державного бюро розслідувань під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора направлено до суду перший обвинувальний акт у «справі Майдану» за наслідками спеціального (заочного) досудового розслідування.

Так, висунуто обвинувачення двом цивільним особам, оголошеним в міжнародний розшук, за вчинення у складі злочинної організації викрадення вночі 21 січня 2014 року з Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, катування учасників «Євромайдану» Луценка І.В., Вербицького Ю.Т., подальшого умисного вбивства останнього, а також за незаконне перешкоджання проведенню зборів, демонстрацій.

Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, п. п. 3,12 ч. 2 ст. 115, ст. 340 КК України.

Надання судом правової оцінки діям обвинувачених за їх відсутності за процедурою спеціального судового провадження забезпечить реалізацію невідворотності відповідальності за вчинення злочинів, спрямованих на перешкоджання проведенню акцій протесту у 2013-2014 роках.