Надягнули на голову пакет та били у службовому авто – ДБР повідомило про підозру трьом патрульним на Волині

23/04/2021

ТУ ДБР у Львові, за сприяння ДВБ Нацполіції, повідомило про підозру трьом патрульним поліцейським з Волині, які незаконно затримали та побили громадянина під час виїзду на виклик.

Встановлено, що командир взводу Управління патрульної поліції у Волинській області та двоє його підлеглих прибули на виклик на лінію 102 про викрадення велосипеда.

Проте патрульні безпідставно нанесли удари заявнику по голові та в обличчя, заламали йому руки за спину, надягли кайданки та посадили в службовий автомобіль.

Вже в автомобілі поліцейські продовжували бити потерпілого, вдягнувши йому на голову поліетиленовий пакет, аби не забруднити кров’ю салон авто.

В подальшому потерпілого без верхнього одягу та в кайданках доставили до управління поліції для, начебто, проведення слідчих дій за його ж повідомленням про можливе викрадення велосипеда.

Таким чином, трьом патрульним поліцейським повідомлено про підозру у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством, та у завідомо незаконних затриманні та приводі (ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України).

У разі доведення вини їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Волинська обласна прокуратура, оперативний супровід – Волинське управління ДВБ НП України.