Начальника Головного управління Держпраці в Луганській області судитимуть за отримання неправомірної вигоди

14/09/2019

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо начальника Головного управління Держпраці в Луганській області за підозрою в отриманні неправомірної вигоди.

Досудове розслідування здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Досудовим розслідуванням встановлено: посадовець щомісячно вимагав та отримував неправомірну вигоду  у сумі від 2 до 5 тисяч гривень від підприємств вугільної промисловості Луганської області. Начальник ГУ Держпраці отримував гроші за відтермінування строків для усунення порушень законодавства про охорону праці, виявлених ним на вищезазначених підприємствах.

Важливо: начальник управління надавав дозволи на продовження діяльності підприємствам вугільної промисловості з порушенням вимог безпеки, які загрожували життю шахтарів.

Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснювала Генеральна прокуратура України.

Кваліфікація: одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади та  службового становища, вчинене повторно, яке поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.