На Волині затримали "на гарячому" посадовця ДФС, який вимагав 2000 доларів щомісячно

28/12/2020

Сліді ТУ ДБР у місті Львові затримали посадовця сектору власної безпеки ДФС у Волинській області під час одержання неправомірної вигоди.

За попередньою інформацією, 31-річний правоохоронець вимагав від підприємця та його партнера 2000 доларів США щомісячно за нестворення штучних перешкод у здійсненні підприємницької діяльності. У випадку відмови він погрожував ініціювати відкриття кримінального провадження та проведення слідчих дій, у ході яких вилучатимуть товари, документи та інші цінності, з подальшим накладенням на них арешту.

Крім цього, перевіряється причетність працівників слідчих підрозділів до вказаного злочину.

28 грудня 2020 року слідчі ДБР затримали посадовця в порядку ст. 208 КПК України в одному з ресторанів міста Луцьк, вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Попередня кваліфікація: вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснюється Волинською обласною прокуратурою, оперативний супровід – УСБУ у Волинській області.