На Одещині затримали посадовця Державної виконавчої служби за отримання ним 1000 доларів США

25/07/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Миколаєві, задокументували факт вимагання й отримання неправомірної вигоди начальником одного з районних відділів Державної виконавчої служби територіального управління юстиції в Одеській області.

За попередньою інформацією:

  • посадовець вимагав і отримав від стягувача у виконавчому провадженні неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США;
  • за гроші чиновник обіцяв вжити заходи для сплати боргу в розмірі 189 тисяч гривень за рішенням суду на корить стягувача.

Відбулося: затримання посадовця під час отримання ним неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Планується:

  • вирішення питання про вручення затриманому повідомлення про підозру;
  • обрання відносно чиновника запобіжного заходу.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області. Оперативний супровід − Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Санкція статті: у разі доведення вини посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.