На Миколаївщині затримано працівника Нацполіції під час отримання 12 тисяч грн неправомірної вигоди

07/08/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, задокументували факти систематичного вимагання й одержання неправомірної вигоди від суб’єктів господарської діяльності одним із заступників начальника Інгульського відділу поліції ГУ Нацполіції в Миколаївській області.

За попередньою інформацією:

  • правоохоронець вимагав кошти від підприємця за невтручання в господарську діяльність та нескладання адміністративних протоколів;
  • правоохоронець вимагав та одержав неправомірну вигоду в сумі 12 тисяч гривень на банківську картку.

Відбулося:

  • затримання правоохоронця у службовому кабінеті в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання другої частини неправомірної вигоди.

Планується:

  • повідомлення затриманому про підозру;
  • обрання відносно правоохоронця запобіжного заходу;
  • обшуки за місцем роботи та проживання затриманого, а також його транспортних засобів.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Миколаївського гарнізону Південного регіону України, оперативний супровід — Управління внутрішньої безпеки в Миколаївській області Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Санкція статті: у разі доведення вини затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.